Din Busteni la Pestera Ialomitei…cu bicicleta

De 15 minute m-am intors de la o plimbare, acum pe la ora 23 :)) A fost frumos, muntii si padurea in ceata, picaturi rare de ploaie, liniste…vecinii se uitau mirati cum ne plimbam pe o astfel de vreme :)) Ieri spuneam ca o sa postez si imagini de pe traseul realizat prin Valea Ialomitei….

De „Sf. Petru si Pavel” la Manastirea Pestera Ialomitei

Spre deosebire de alti ani, anul acesta nu am asistat la slujba religioasa pentru ca vremea ne-a facut sa plecam mai tarziu de acasa, si pana ne-am intalnit… Ne-am mai oprit pe la magazinele din Sinaia si abia apoi am inceput sa abordam drumul ce urca pe Bucegi ca apoi sa coboare spre Valea Ialomitei….

Plimbare pe DJ 713…noutati de la fata locului

Din lipsa de timp nu am reusit sa postez niste informatii oferite de Consiliul Judeten Dambovita, informatii date  in urma unor presiuni de la Guvern. Nu la fel se poate spune si despre ultima cerere adresata dumnealor ce a fost solutionata prompt intr-o saptamana clarificandu-se o multime de lucruri. Cand lipseste dialogul apar si neintelegerile……

Stiri cu rasunet din Valea Prahovei

Din intrebarile adresate unor persoane abilitate am aflat ca se urmareste si pista crimei in cazul turistului gasit mort intr-un cort prin Bucegi, de fapt oricine ar fi luat in calcul si aceasta ipoteza dupa ce ar fi vazut filmarea obiectelor gasite in cort. O alta noutate ar fi ca de vreo doua zile se…