A fost asa: o zi pe munte, o zi in capitala.
Din Bucegi:
Lume dinspre DJ 713 spre valea Soarelui.
Este o bucurie ca vine atat de multa lume pe munte. Pentru ca marea majoritate este civilizata… este mai multa lume comparativ cu alti ani dar mai putine gunoaie pe traseele turistice.
Lacul din valea Soarelui
Ai mei :)
Cabana Valea Dorului
Cantonul „Pajistea Alpina”… se numea candva.
Poza din ciclul: „Atat s-a putut!” :))
Spre nord
Peste tot rododendronul era inflorit.
Zona Vf. Omu
Am incheiat cu inaltimea maxima a Bucegilor si, mai jos, imagini din Bucuresti:
Fantana George Emanuel Lahovary… am citit la fata locului povestea unui duel nefericit.
Principesa Zoe Sutu a fost cu ideea monumentului care, nu a fost initial in acest loc.
Natura-natura si natura umana… undeva tot prin centru.









