Peisaje din Bucegi si Bucuresti

A fost asa: o zi pe munte, o zi in capitala.

Din Bucegi:

Lume dinspre DJ 713 spre valea Soarelui.

Este o bucurie ca vine atat de multa lume pe munte. Pentru ca marea majoritate este civilizata… este mai multa lume comparativ cu alti ani dar mai putine gunoaie pe traseele turistice.

Lacul din valea Soarelui

Ai mei :)

Cabana Valea Dorului

Cantonul „Pajistea Alpina”… se numea candva.

Poza din ciclul: „Atat s-a putut!” :))

Spre nord

Peste tot rododendronul era inflorit.

Zona Vf. Omu

Am incheiat cu inaltimea maxima a Bucegilor si, mai jos, imagini din Bucuresti:

Fantana George Emanuel Lahovary… am citit la fata locului povestea unui duel nefericit.

Principesa Zoe Sutu a fost cu ideea monumentului care, nu a fost initial in acest loc.

Natura-natura si natura umana… undeva tot prin centru.

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.