Intr-o zi, l-am plimbat pe Rares cu trenul… fiindca lui ii place foarte mult sa mearga cu trenul. Am mers intai din Busteni la Predeal, apoi din Predeal la Sinaia si de la Sinaia inapoi la Busteni.
Poza la gara din Azuga, unde au coborat foarte multi biciclisti
Rares are 2 anisori si jumatate
In gara la Predeal sunt si porumbei :) Din pacate, Rares a mostenit teama mea de aceste pasari… degeaba am incercat sa-l indemn sa le arunce de mancare, ca el incerca doar sa fuga de ei
La scurt timp a trebuit sa-l recuperez pentru ca-i era foarte teama. Si eu cand eram mic fugeam de porumbei… el spunea „me fică de beii” :)
Si inca doua poze de langa locomotiva expusa langa gara Predeal:
Bineinteles pentru el aceasta locomotiva se numeste Thomas… cum a vazut in desene animate




L-ai plimbat cu R 3008 pe Rares, se vad prin geam oamenii cu rucsace, la un moment dat. ;-)
ApreciazăApreciază
Este 3001, trenul cu care pleaca oamenii de munte din Bucuresti. Multi montaniarzi vin cu acest tren care este pe la ora 6, parca, in capitala. Iar din Predeal am luat un IR, apoi alt Regio… :)
ApreciazăApreciază
Ah da, 3001, am confundat, scuze. 3008 e cel cu care se intorc, pe seara. R 3001 Pleaca la 06:25 din Bucuresti, foarte corect.
Biciclistii aceia s-au dat jos la Azuga intrucat merg pe drumul forestier Azuga – Predeal, perfect pentru bicicleala.
ApreciazăApreciază
Da, este frumos acel drum cu bicicleta, pana sa o stric pe a mea, faceam si eu diferite trasee :) Nu este greu deloc acel traseu, sunt vreo 10 km pana la cabana Trifoiul, pe o parte sau pe Limbasel… Bine, daca mergi pe la Trifoi poti iesi pana la Sacele, insa trebuie sa traversezi cartierul Garcin, cu tot felul de specimene pe acolo… am trecut de doua ori pe acolo :)
ApreciazăApreciază