Pursuit 18 – un fel de aniversare a unui alergator

Aud de termenul acesta si intreb ca omul din padure: „Asta ce e?” 🙂

M-am lamurit repede ca este aniversarea a 18 ani de activitate sportiva a tanarului localnic Hriscu Dani Alexandru, vicecampion national si multe alte titluri si performante.

Asadar, acest sportiv de valoare al orasului Busteni a ajuns la 18 ani de activitate sportiva si realizeaza un fel de aniversare prin drumetii, alergari pe munte sau prin oras, stadion etc.

Un mic poster prin care multumeste celor care l-au sustinut de-a lungul timpului.

L-am intrebat „ce presupune….” Mi-a precizat ca evenimentul a inceput pe 7 august si ca invita pe cat mai multi tineri alaturi de el, sa marcheze acest moment prin activitati de genul celor mentionate mai sus, adica prin natura. Va mai reveni pe contul lui de Facebook cu alte detalii despre aceste activitati care se intind deocamdata, pe o perioada mai lunga de timp, neprecizata.

Cred ca imi plac oamenii care isi urmaresc visul si incearca sa faca doar ce stiu mai bine, mai putin pragmatici, mai mult dedicati celorlalti; care incearca sa schimbe cate ceva, care pot fi mici sau mari repere intr-o lume care tinde tot mai mult sa uite ce a fost ieri, in general 🙂

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.